Tento web používá k analýze návštěvnosti a personalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte.

Diesel

Diesel

Diesel je italský výrobce prvotřídního denimu a fashion oblečení. Společnost na severu Itálie v městečku Molvena založil v roce 1978 a stále vlastní a vede Renzo Rosso. Značka má široký záběr, od oblečení, přes doplňky, spodní prádlo (licenci má stejná firma, která vyrábí prádlo Victoria´s Secret), sportovní oblečení – 55DSL, obuv, parfémy, hodinky, šperky, brýle, dětské oblečení (Diesel Kid), bytové doplňky (kolekce Diesel Home). Snaží se tvořit osobitý kult, spolupracuje s umělci (Bono U2), firmami jako Ducati (Monster 1100 Evo, monster Diesel), Fiat (Fiat 500 Diesel), AGV, Monster (sluchátka), Adidas, L´O real, Sony. Její nejluxusnější produkcí je kolekce Diesel Black Gold (od r. 2007). Ve více než 80 zemích na světě má Diesel 5000 maloobchodních prodejen, největší obchod je Flagshipstore v Milánu.

Na návrhu kolekcí se podílí sám Renzo Rosso a často si vybírá mladé talenty přímo z uměleckých škol, kterým dovoluje překračovat stereotypy módní branže a ignorovat pravidla pro vytváření oblečení. Kolekce jsou proto vždy velmi osobité, neotřelé a jedinečné. Mottem značky je slogan „For succesfull living“.

Diesel byl první módní značkou s internetovými stránkami www.diesel.com a také měl prví eshop. Značka v sobě nese ducha kreativity a inovativnosti, kterou promítá do nadčasového oblečení.

Zboží značky DIESEL