Tento web používá k analýze návštěvnosti a personalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte.

Pepe Jeans

Pepe Jeans

Pepe Jeans je britská značka džínového a sportovního oblečení, kterou v roce 1973 založili tři bratři - Nitin, Arun a Milan Shah v Londýně v ulici Portobello Road (ulici, kde značka vznikla nese ve jméně jedna ze základních řad oblečení - Portobello). Nejdříve začali malým stánkem s denimem na místním trhu, o propracovaných džínách se brzy začalo mluvit a sjížděl se k nim celý Londýn. Nyní značka Pepe Jeans ovládá 25% trhu s džínovým oblečením.

V jejich kampaních poprvé zazářila Kate Moss, dále spolupracovali s Astonem Kutcherem, Sienna Miller, Fernando Alonso, Cristiano Ronaldo, atd.

Výroba produktů značky Pepe Jeans je celá v režii společnosti Pepe Jeans, všechny části výroby zařídí sami jako firma, nenajímají si žádné externí spolupracovníky. Pepe Jeans 9 navrhuje kolekce pro ženy, muže i děti, má také kolekci bot, cestovních zavazadel a sportovní kolekci inspirovanou stájí RedBull F1, kterou sponzoruje.

Produkty jsou rozděleny do několika kolekcí, od základní Basic, přes střední Portobello, po luxusnější, střihově a materiálově odvážnější kolekci 73, nebo kolekci Herritage, která se barvami, materiály a střihy vrací k původním výrobkům. Od roku 2008 také kolekci propojenou s pop - art uměním – Andy Warhol by Pepe Jeans, která je plná vzorů z Warholových sítotisků. Trika s Campbellovou polévkou, banány, Elvisem, či hlavou Marylin Monroe jsou stálicí v každé kolekci a staly se ikonou mezi oblečením Pepe Jeans.

Zboží značky Pepe Jeans