Tento web používá k analýze návštěvnosti a personalizaci obsahu soubory cookies. Používáním webu s tím souhlasíte.

Melissa

Sofistikované šik pohodlné boty, šetrné k životnímu prostředí. Na návrzích kolekcí spolupracují s návrháři jako Vivienne Westwood, John Paul Gaultier. Boty jsou vyrobeny z lehce recyklovatelných materiálů, při výrobě se nepoužívá nic živočišného původu a je kladen důraz na vysokou efektivitu a minimum vzniklého odpadu. Boty se vyrábí v Brazílii.

Jsou velice oblíbené i na červeném koberci, nosí je Katy Perry, Anne Hathaway, Cate Blanchett, Kate Moss, …

Pod značkou Anglomania vnikly první z lesklých plastových střevíčků, které se staly již klasickými–jedná se o lodičky na vysokém podpatku s páskem kolem nártu a kulatou špičkou (model Mary Jane), další klasikou je styl Peek-a-Boo s prázdnou špičkou.

U zrodu celého konceptu stála retrospektivní výstava Vivienne Westwood Shoes 1973–2006 v Miláně, která představila 147 párů bot-ikon signovaných VW. Jmenujme např. Rocking Horse Ballerina (1988/90) nebo Swarovski sandal (1998). Melissa Plastic Dreams vznikla spojením britské značky Anglomania s brazilskou společností Melissa, která působí na trhu již skoro třicet let a je známá spoluprácí s nejrůznějšími umělci. Společná kolekce byla představena na Fashion Weeku v Sao Paulu v roce 2008. Výsledkem je spojení té nejvyšší kvality a přijatelné ceny.

S limitovanou kolekcí pro Melissa Plastic Dreams přichází mimo jiné známá britská architektka Zaha Hadid a brazilský módní návrhář Alexandre Herchcovitch. Modely Campana a Campana Zig Zag, inspirované známým Favela Chair od Campana Brothers.

Každý jednotlivý pár je opravdu neskutečně ženský a sexy a osvětluje tak, proč je bota hlavním fetišistickým objektem (ne náhodou má jeden z modelů toto označení pro zbožňovanou věc v názvu). Hlavní devízou značky je však sofistikovaný design, který neusiluje o to být produktem pro masy a s největší pravděpodobností se jím nikdy nestane. Tato obuv reflektuje vášeň pro módu. Melissa Plastic Dreams poznáte podle výrazných živých barev a nezaměnitelné vůně - tyto střevíčky voní jako bonbóny!

Zboží značky Melissa